Sting flies 'round Europe Sting flies 'round Europe
European UnionCzech RepublicGermanyFranceSpainPortugalItalyMaltaGreeceSloveniaHungarySlovakiaAustria

LuxembourgBelgiumUnited KingdomIrelandThe NetherlandsDenmarkSwedenNorwayFinlandEstoniaLatviaLithuaniaPoland
TL ULTRALIGHT LONG DISTANCE FLIGT EXPEDITION 2006
Sting flies 'round Europe

Eglish language version ENGLISH Český jazyk ČESKY


EXPEDIČNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 2007

možno objednat zde

HLAVNÍ PARTNEŘI EXPEDICE:
TL-Ultralight

EXPEDICI PODPORUJÍ:
Databáze letišť LD Aviation Prague
NAV Flight Services Protool - Profesionální elektronářadí
WIA internet services

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI EXPEDICE:
LAA - Pilot Aerosalon Jihlava
Aviatická pouť Aeroweb


Aktuality

Výpis záznamů 15 z celkového počtu 5 vyhovujících záznamů.
Belgie (1)Česká republika (9)Dánsko (1)Estónsko (1)Finsko (2)Francie (7)Irsko (4)Itálie (7)Litva (1)Lotyšsko (1)Lucembursko (0)Maďarsko (0)Malta (3)Německo (1)Nizozemí (2)Norsko (5)Polsko (1)Portugalsko (3)Rakousko (0)Řecko (6)Slovensko (0)Slovinsko (1)Španělsko (2)Švédsko (2)Švýcarsko (0)Velká Británie (5)všechny státy (65)

Na jeden den uvězněn za polárním kruhem
Letět se nedá. Mraky se válí po zemi a co chvíli z nich mrholí. Zůstávám na hotelu, který je kousek od letiště a využívám jejich rychlého připojení k internetu a studuji všechny stránky o počasí, co znám. Vypadá to, že zítra ráno by se mohla poklička oblačnosti nadzdvihnout a já bych snad mohl odletět jižněji, kde je krásné počasí i dnes.
[11.08.2006] [Norsko]


Nordkapp a přistání na nejsevernějším evropském letišti
Na severu Norska je stabilní tlaková výše a tak fronta, která mne doháněla celý let po pobřeží, zůstala kdesi dole. Je přeci jen již více než měsíc po slunovratu a tak v Narviku sluníčko zašlo alespoň na chvilku kousek pod horizont. Světlo je však stejně jako ve dne. Na Nordkapu bude světla v noci ještě více.
[09.08.2006] [Norsko]


Honem pryč za polární kruh, déšť je mi v patách
Ráno se probouzím do zataženého šedivého počasí. Spěchám na letiště, podat letový plán, natankovat a honem pryč na sever. Startuji již v docela hustém dešti a přilehlé kopce musím oblétávat směrem k moři. Po deseti minutách letu se oblačnost začíná zvedat a za dalších deset minut mám jako včera azurové nebe nad hlavou.
[08.08.2006] [Norsko]


Let na sever mezi dvěma okludujícími frontami
V noci se přehnala přes Stavanger fronta. Přes den se vyjasnilo a již odpoledne se objevuje další. Honem tankuji a startuji na sever. Druhá fronta se podle družicového snímku zdá mnohem silnější a já bych ji nerad přečkal zde a ještě ji prolétával cestou na sever.
[07.08.2006] [Norsko]


Letiště Hoganas - krásné místo pro vstup do Skandinávie
Na letišti Hoganas jsem byl již před dvěmi léty s Echem při výletu do Norska a tak jsem věděl, co nás tu čeká. Krásné letiště s příjemným ubytováním, žádné přistávací poplatky, levný letecký benzín, možnost půjčení kol a město s obchodem i hospůdkama ani ne deset minut jízdy na kole. Tentokráte se ještě zlepšili o bezdrátový internet, jak jinak než zdarma a pěkně rychle. Trávíme zde příjemný večer v přístavní hospůdce, kde hraje živá kapela.
[04.08.2006] [Norsko]


konec výpisu