Sting flies 'round Europe Sting flies 'round Europe
European UnionCzech RepublicGermanyFranceSpainPortugalItalyMaltaGreeceSloveniaHungarySlovakiaAustria

LuxembourgBelgiumUnited KingdomIrelandThe NetherlandsDenmarkSwedenNorwayFinlandEstoniaLatviaLithuaniaPoland
TL ULTRALIGHT LONG DISTANCE FLIGT EXPEDITION 2006
Sting flies 'round Europe

Eglish language version ENGLISH Český jazyk ČESKY


EXPEDIČNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 2007

možno objednat zde

HLAVNÍ PARTNEŘI EXPEDICE:
TL-Ultralight

EXPEDICI PODPORUJÍ:
Databáze letišť LD Aviation Prague
NAV Flight Services Protool - Profesionální elektronářadí
WIA internet services

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI EXPEDICE:
LAA - Pilot Aerosalon Jihlava
Aviatická pouť Aeroweb


Z Vilniusu do Varšavy napodruhé


Počasí není nic moc, ale při pohledu z hlavního prospektu Vilniusu to nevypadá zase až tak špatně a tak vyrážíme autobusem na letiště. Procedůra odletu s malým letadlem je nepříjemně zdlouhavá. Nikdo neví co s námi, kam s námi a co vlastně chceme. Nechávají nás tvrdnout tu půl hodiny, támhle třičtvrtě. Nakonec se dostáváme na vytoužený briefing. Podávám letový plán a dostávám meteo. Chtěl jsem se zeptat jak to vypadá na trati s počasím, ale narážím na jazykovou bariéru.
[26.08.2006] [ Litva ]

Jsme sice na mezinárodnim letišti - jediném, které ve Vilniusu mají, avšak při dotazu mojí chabou angličtinou na počasí na trati na mne starší paní na meteobriefingu zůstává nechápavě koukat. Po chvíli ticha se ozývá: "Parusky neznáješ?" Vzpomínám si na lekce ruštiny na základní škole. Není mi to ale nic platný, jelikož VFR rusky říct neumím a poslední VFR Boeing zde odlétal tak za druhé vlastenecké.

Dostávám mapu význačného počasí. Celá Evropa je na ploše asi 5 krát 10 cm a zbytek papíru zabírají vysvětlivky. Radaru nět, tak to musíme vyzkoušet samaljotom. Po dvaceti minutách letu narážíme na neprostupnou hranici frontální oblačnost. Nebe se zde spojilo se zemí. Linie fronty je kolmá na naší trať. Snažím se letět chvíli na jednu stranu, pak na druhou a za pár minut sedíme zase ve Vilniusu.

Na handlingu se dobře baví naším návratem, ale nechápou, co se mohlo stát, že jsme se vrátili. Motor nám přeci běží a žádného pasažéra jsme zde také nezapoměli.

  

 

Zobrazit přehled všech Aktualit.