Sting flies 'round Europe Sting flies 'round Europe
European UnionCzech RepublicGermanyFranceSpainPortugalItalyMaltaGreeceSloveniaHungarySlovakiaAustria

LuxembourgBelgiumUnited KingdomIrelandThe NetherlandsDenmarkSwedenNorwayFinlandEstoniaLatviaLithuaniaPoland
TL ULTRALIGHT LONG DISTANCE FLIGT EXPEDITION 2006
Sting flies 'round Europe

Eglish language version ENGLISH Český jazyk ČESKY


EXPEDIČNÍ STOLNÍ KALENDÁŘ 2007

možno objednat zde

HLAVNÍ PARTNEŘI EXPEDICE:
TL-Ultralight

EXPEDICI PODPORUJÍ:
Databáze letišť LD Aviation Prague
NAV Flight Services Protool - Profesionální elektronářadí
WIA internet services

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI EXPEDICE:
LAA - Pilot Aerosalon Jihlava
Aviatická pouť Aeroweb


1/7 Pokračujeme do Portorože


V Pescaře pojíždíme na parkovací místa a sedáme si pod křídlo. U dispečera ještě honem odkládám letový plán. Máme zpoždění a tak by nám přestal platit. Čekáme, až někdo přijde, abychom domluvili plnění a zaplacení poplatku za přistání. Teprve po deseti minutách slastného válení se pod křídlem mi dochází, že tady pro nás vlastně nepřijede autobus a dokonce tady můžeme sami chodit po letišti a nikdo k nám honem nepřiběhne, aby nás zastavil a zakázal nám jakýkoliv další krok. Už nejsme v Řecku. Vydávám se tedy sám na ARO vše domluvit. A skutečně na mne nikdo nevyběhl a nechali mne tam dojít, skvělé!
[11.07.2006] [ Slovinsko ]

Pokračujeme do Portorože. Nad chorvatskou pevninou už z dálky vidíme napečené bouřky. Vypadá to však dobře, snad nás nepotkají při příletu. Letiště v Portoroži je velmi pěkné. Je zařízené na malá letadla, můžete zde koupit mapy i Bottlang od Jeppesena. Po příletu jsme dostali malinkýho panáka místní slivovice na uvítání. Dispečerka nám sama nabízí zavolání taxíka a rezervaci v hotelu. Skvělý servis. Rezervaci odmítáme, jelikož se nám hotel za 200 euro jeden pokoj pro čtyři zdá dost drahý. Místní taxikář nás veze do velice pěkného hotelu, kde všichni nakonec bydlíme za 110 euro i s přepychovou snídaní.

Zítra letíme do Brna a domů. Adrianovy s Jardou výlet končí a me čeká servis a prohlídka letadla v Hradci Králové a v úterý nebo ve středu zase hurá na cestu. Je přede mnou ještě celý sever! Už teď se nemůžu dočkat na leteckou shov v Duxfordu.

  

 

Zobrazit přehled všech Aktualit.